دسته‌ها
دسته‌بندی نشده

ضرورت اجرای مفاهیم و ارزش های دفاع مقدس در جامعه

ایسنا/مازندران فرمانده سپاه کربلای مازندران با اشاره به اینکه اگر مفاهیم و ارزش‌های دفاع مقدس را در جامعه امروز اجرا می‌کردیم قطعا جامعه کنونی ما بهتر از این بود، خاطرنشان کرد: اگر توزیع عادلانه حقوق داشته باشیم شاهد این نیستیم که یکی در وزارتخانه ما حقوق ۱۰۰ میلیونی بگیرد و یکی بابت عدم پرداخت حقوق اعتصاب کند.


سردار سیاوش مسلمی امروز، ۸ مهر در آیین بزرگداشت هفته دفاع مقدس و تجلیل از فعالان طرح کشوری ۳۰ شب ۳۰ مسجد، تکریم خادمان درمانی اربعین حسینی و نکوداشت مشارکت دانشگاهیان در قرارگاه جهادی درمانی “الکفیل” در دانشگاه علوم پزشکی بابل با اشاره به اینکه هفته دفاع مقدس موفق‌ترین مدل انقلاب اسلامی است، اظهار کرد: در هیج جای دنیا جنگ مقدس نیست اما اینکه چرا ما در جنگ هشت ساله با تقدیم ۲۳۰ هزار شهید از بهترین جوانان و بزرگترین سرمایه کشور آن‌ را مقدس می‌نامیم برای این است که هیچ مکتبی در دنیا نداریم که فرمانده آن جنگ، برای سربازانش مرجع تقلید کامل در حوزه دین، مدیریت و رفتار باشد.


وی با اشاره به اینکه کوتاهی ما نسبت به دفاع مقدس دشمن را وارد میدان کرده است، افزود: دشمن نمی‌خواهد ما چیزی از دفاع مقدس بگوییم و از شهدای دفاع مقدس چیزی گفته شود.


فرمانده سپاه کربلای مازندران تصریح کرد: چقدر مسئولان ما مثل شهدا عمل کرده‌اند؟ ما شهیدی داشتیم که چون زمین کشاورزی داشت از گرفتن حقوق ممانعت می‌کرد، حال کدام یک از مسئولان ما از گرفتن حقوق امتناع می‌کنند؟


این مسئول با اشاره به اینکه اگر مفاهیم و ارزش‌های دفاع مقدس را در جامعه امروز اجرا می‌کردیم قطعا جامعه کنونی ما بهتر از این بود، خاطرنشان کرد: اگر توزیع عادلانه حقوق داشته باشیم شاهد این نیستیم که یکی در وزارتخانه ما حقوق ۱۰۰ میلیونی بگیرد و یکی بابت عدم پرداخت حقوق اعتصاب کند.


وی راز ماندگاری دفاع مقدس را ارزش‌های دینی و شهدا دانست و گفت: در برخی جاها کوتاهی کردیم؛ اگرکوتاهی ما نبود، دشمن برای ما الگو تعریف و شعار تعیین نمی‌کرد، ما الگوهای خود را به نسل جوان معرفی نکردیم و امروز فرزندان ما گناه کم کاری ما را به دوش می‌کشند لذا دشمن فرصت طلب میدان داری کرده است.


مسلمی، با بیان اینکه رهاورد کم کاری ما در جامعه مشاهده می‌شود، تصریح کرد: ما موفق نبودیم دین و ارزش‌ها را به فرزندان خود بیاموزیم.


ضرورت اجرای مفاهیم و ارزش‌های دفاع مقدس در جامعه


وی با اشاره به اینکه مخرج مشترک همه مکاتب ساخته شده استکبار جهانی، ترویج هوا و هوس و آزادی بی‌قید و حصر برای رسیدن به سود اقتصادی است و هر فردی در مقابل این هدف بایستد با او مقابله می‌کنند، گفت: در جشنواره اسکار مشاهده می‌کنیم که در سال ۲۰۱۴ اعلام می‌شود بازیگران اصلی فیلم‌های این جشنواره در هیات داوران پذیرفته نخواهند شد مگر اینکه یکی از شخصیت فیلم هم جنس‌باز باشد.


فرمانده سپاه کربلای مازندران، اظهار کرد: در دفاع مقدس، شهدا و رزمندگان مفهوم ما می‌توانیم را معنی کردند و اینکه هیچ کاری نشد ندارد و اگر این الگو را در جامعه پیاده می کردیم؛ کشور این همه مشکل نداشت.


مسلمی با اشاره به اینکه در حال حاضر در فضای جنگ شناختی قرار داریم، گفت: دشمن از این فضا برای مسمومیت دختران ما در فضای مدارس استفاده کرد. او فهمید خانواده در فضای مجازی و ماهواره هست، لذا این استرس و ترس را به کانون خانواده کشاند تا ناامنی ایجاد کند.


وی از خطر هوش مصنوعی برای نفوذ در جوانان اشاره کرد و گفت: هوش مصنوعی قادر است ذائقه و سلیقه‌های فرد را بررسی و آن‌ها را در اختیار بگیرد؛ دشمن از این حربه استفاده کرد و با قول ازدواج و زندگی در خارج کشور جوانان را به کف خیابان‌ها کشاند.


سردار مسلمی به خطر طلاق عاطفی به واسطه فضای مجازی در کشور خبر داد و تصریح کرد: بعد از طلاق جاری در دادگاه‌ها که طبق آمار از هر پنج ازدواج دو پرونده به طلاق منجر می‌شود امروزه با طلاق عاطفی مواجه هستیم که ریشه در بی‌دینی، بی‌اعتقادی، ضعف باور و گسترش آزادی بی‌قید و حصر در جامعه دارد.


سردار مسلمی افزود: ما مخالف استفاده از تکنولوژی و امکانات پیشرفته نیستیم اما هرچیزی که انسان را از انسانیت فاصله بیندازد نباید از آن استفاده کرد.

منبع خبر: خبر گزاری ایسناآخرین اخبار,پربازدید ترین اخبار, اخبار روز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *